Düğün TV nedir ?

Öncelikle Avrupa ve daha sonra tüm dünyadaki Türkçe konuşan nüfusa yönelik tematik bir televizyon kanalıdır. Ana içeriği Düğün törenlerinin yayınlarıdır. Ayrıca müzik eğlence, ruhsal danışmanlık, tele-alışveriş, magazin, yemek, gezi, yarışma yapımlarıyla izleyicinin mutlu anlarının televizyon kanalı olma prensibini bugüne dek ulaştırmıştır. Politika hariç olmak kaydıyla, hemen her konuya ilişkin, canlı veya bant program yapımlarıyla benzersizdir. İlk Türkçe telemarketing konsepti olan Teleçarşı Alışveriş'i hayata geçirmiş olmanın, kültür zenginliğimizi dünyaya tanıtma ve Avrupa'daki Türk nüfus ile anavatan arasındaki köprü görevlerini başarıyla üstlenmiş olmanın haklı gururu uzun yıllardır Düğün TV tarafından taşınmaktadır. Düğün TV tüm dünya'dan, Internet yoluyla ve bazı IPTV platformlarından izlenebilmektedir.

Avrupa Televizyon Sektörü

İmzalayan ülkeler arasında Almanya ve Türkiye'nin de bulunduğu Uluslar arası Sınır Ötesi Televizyon Yayınları Konvansiyonu (European Convention on Transfrontier Television) gereği Almanya'da faaliyet gösteren bir Türkçe televizyon kanalının denetimi faaliyet gösterdiği ülkedeki yetkili üst kurul tarafından lisanslanır ve denetlenir. Ne yazık ki Rtük ve Türksat kurumu bu anlaşmaya aykırı hareket ile Düğün TV'nin Türksat uydusu üzerindeki yayınını lisans olmadığı gerekçesiyle engellemişlerdir. Düğün TV lisansı, Kuzey Ren Westfalia eyaleti Alman kurumu LFM tarafından verilmiştir. İkinci bir lisans gerekmeksizin Düğün TV'nin Uydu üzerinde yayın yapabilme hakkı bulunmaktadır. Bu engelleme ile yalnızca Türkiye'deki değil, Avrupa'daki izleyicimizin de DÜğün TV'yi uydudan izlemesi engellenmiştir. Haksız engelleme ile ilgili 2014 yılının Temmuz ayında Ankara mahkemesinde açılan davada Düğün TV haklı bulunmuş, ancak karşı tarafın itirazı sonucu, dava intikal ettiği temyiz mahkemesinde halen beklemektedir.

Düğün TV & Telemarketing

Yüzlerce ürün, Düğün TV aracılığıyla türkçe konuşan izleyicilere dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar ulaşıyor. 15 yılı aşkın ethno-marketing deneyimimiz ile başta Almanya olmak üzere tüm Avrupa'da yaşayan türkçe konuşan nüfusa hizmet etmekteyiz.

Üreticiler

Türkçe konuşan izleyicilerimize ulaştırmak istediğiniz ürünleriniz konusunda telemarketing çözümleri sunuyoruz.

Bize Ulaşın !

Reklam Verenler

Avrupalı Türkler'e yönelik tanıtım, reklam ve editoryal hizmetler sunuyoruz. Biz onların dilinden konuşabiliyoruz !

Bize Ulaşın !

Film Prodüktörleri

Avrupa için çekeceğiniz ticari veya sanat filmlerinizde size partnerlik hizmeti sunuyoruz. Almanya ve Bulgaristan'da teknik ve lojistik danışmanlık; cast, ekip ve ekipman temini; lokasyon, plato ve ayrıca pre ve post prodüksiyon hizmeti için
Bize Ulaşın !

Türkvizyon Şarkı Yarışması

Türkvizyon'un Avrupa Türkleri temsilcisi ve yayın partneriyiz. Türkvizyon 2015 Almanya temsilcisi olarak ekibimiz İstanbul'dan Jüri Özel Ödülü ile döndü.

Teleçarşı Alışveriş

Avrupa'nın Türk nüfusu, Teleçarşı Alışveriş'in seçilip denenmiş ürünlerini 15 yılı aşkın süredir satın alıyor ve kullanıyor. Bakım ve zayıflama ürünleri, ev ve mutfak aletleri, takı, kozmetik ve diğer yüzlerce ürün, güvenilir Teleçarşı markası ile Avrupa'daki alıcısının evine ulaşıyor. Düğünleriyle ekrana konuk olan izleyicimiz aynı zamanda evlilik alışverişlerini bizimle tamamlıyor. Düğün TV ekranlarında gördüğünüz ürünleri veya an itibariyle indirime girenleri artık www.telecarsi.de adresinden görebilir ve online sipariş edebilirsiniz. Şimdi hemen alışverişinize başlayabilmeniz için siz Düğün TV izleyicilerine 1€ indirim kuponu veriyoruz. Kupon kodu: DTV2019. Alışveriş sepetinizde "İndirim kodu kullanın, Gutscheincode eingeben veya Apply Discount Code" yazılı yere DTV2019 yazıp ilgili butona tıklarsanız indiriminiz alışverişinize yansıyacak.

Türk Düğünleri hakkında...

 • ...başka hangi millette düğünlerin yayınlanması için bir kanal kurulur, dahası herkes bu kanalda düğününü yayınlatmak ister... ekşisözlük, atc
 • figaro'nun düğünü şeklinde romantik ve barok başlayıp, kara üzüm habbesi ile oryantale kayan ve en son damadın sırtı uzakdoğu teknikleriyle yumruklanan bir kültür yumağıdır. ekşisözlük, kompil hastasinim

  Türk düğünlerinin genelde kalabalık olması, nikahın olabildiğince fazla kişiye duyurulması ve daha çok şahit tarafından tescillenmesi geleneğinden gelir.

  Avrupa'da türk düğünleri için 500 ila 2000 kişi kapasiteli salonlar açılmıştır.

  2018 yılında Belçika'da bir türk düğün konvoyuna, savcılık tarafından trafiği engellemek, emniyet şeridini kapatmak, yolda durup dans etmek, araç camlarından dışları sarkmak, yolda araç ile daireler çizmekten dolayı, beş yıl trafikten men, altı araca el konması ve 2000 Euro ceza verilmesi istendi.

  2018 yılında Berlin'de bir düğün konvoyundan ateş açıldığı ihbarı üzerine, 8 araçlık polis konvoyu duruma müdahele etti ve yaptığı aramada iki ruhsatsız silah buldu.

  devamı

Evliliğin Tarihçesi

 • Sümerlerde Evlilik; Sümerli genç kızların tapınaklara adanmaları âdetti. Kızlar buralarda tanrının temsilcileriyle beraber yaşarlardı. Bunun dışında evlilik ise birtakım kanunlara bağlıydı. Sümer kanunlarında ana ile babanın çocukları üzerinde eşit hakları vardı. Çocuk sahibi olamıyan kadını boşamak da erkeğin hakkıydı.
 • Eski Mısır’da Evlilik; Mısır’da firavunlar kızkardeşleriyle evlenmeyi âdet edinmişlerdi. Böylece, tahta geçeceklerin tam anlamı ile firavun kanından olması sağlanıyordu. Eski Mısır’da boşanmalar pek azdı. Evlilik çoğunlukla iyi düzenleniyordu. Kadınların hâkimiyeti çok fazlaydı. Evlilik kayıtları ilk kez M.Ö. 661 yılında eski Mısır'da tutulmaya başlandı.
 • Babil’de Evlilik; Babil’de erkekler deneme mahiyetinde olmak üzere bir kadınla yaşıyabiliyorlardı. Kanuni evlenmeyi ise tamamen anne ile babanın hazırlaması adetti. Evlenecek çağda kızı olan babalar, yılın belli bir gününde, kızlarını alıp şehirlerin büyük alanlarına getirirlerdi. Evlenmek isteyen erkekler de bu alanlarda toplanır, kendi zevklerine göre bir kız seçmeye çalışırlardı. (kaynak Milliyet)

Televizyon Üzerine

"Televizyon, insanların birbirlerine bakmak yerine, herhangi bir şeye bakmayı tercih edebildiğini kanıtlamıştır.
Television has proved that people will look at anything rather than each other."

~Ann Landers